Żaluzje

Nowoczesne rolety dzień noc

Rolety dzień noc już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Łączą funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Pasy zaciemniające wyglądają dobrze zarówno wewnątrz, jak i wtedy, gdy patrzy się na okno z zewnątrz. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ze względu na impregnat przeciwpyłowy, który znajduje się w strukturze materiału. W przypadku poważnych zabrudzeń istnieje możliwość czyszczenia ich na sucho z użyciem delikatnego detergentu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?  

Nowoczesne rolety dzień noc – sposób działania 

Przezroczyste i nieprzezroczyste paski materiału układane są poziomo w odległości 1,5-2 cm na specjalnym wałku nawijania. W momencie przesuwania rolet w dół lub w górę, paski uruchamiają się, co daje kontrolę nad poziomem naturalnego światła w pomieszczeniu. Płynne regulowanie zaciemnieniem jest tutaj jak najbardziej możliwe, co stanowi spore udogodnienie.  

Tkaninę, z której zbudowane są rolety można całkowicie podciągnąć do góry lub tak ustawić, aby światło wpadało do pomieszczenia tylko przez dolne pasy. Są wygodnym rozwiązaniem, gdy chcesz skorzystać z popołudniowej drzemki, ale sprawdzają się także wtedy, gdy słońce uniemożliwia pracę przy komputerze czy też oglądanie telewizji.  

Najczęściej rolety dzień noc wykonywane są z poliestru, a przezroczyste paski ze specjalnej siatki. Oba paski klejone są metodą termiczną, dlatego na ich powierzchni nie ma żadnych szwów. Zwiększa to wytrzymałość całej konstrukcji i zapewnia jej atrakcyjny wygląd.  

Rolety dzień noc na wymiar dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, nie prześwitują. Odpowiednie ułożenie pasów eliminuje przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń. Te nowoczesne pasy możesz wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu w domu, a dzięki ich atrakcyjnemu wyglądowi mogą także pełnić funkcję dekoracyjną np. w salonie lub kuchni. 

Podstawowe rodzaje rolet dzień noc 

  1. Klasyczne – inaczej nazywane wolnowiszącymi, sprawdzają się świetnie w większości pomieszczeń. Dostępne są w wielu rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Gwarantują ciekawą dekorację okna. 
  1. Mini – najprostsze i najtańsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować. Rurka z tkaniną nie jest zabudowana w kasecie, a tym samym materiał nie jest prowadzony w bocznych prowadnicach. Materiał rozwija się za pomocą specjalnej żyłki. To właśnie rolety dzień noc bezinwazyjne, ponieważ przy ich demontażu nie dochodzi do uszkodzenia ramy okiennej.  
  1. W kasecie na ramę okienną – estetyczne i niezwykle efektowne rozwiązanie, które wpływa na dekorację wnętrza. Rolety przykleja się do ramy okiennej, a system kasetowy jest przymocowywany do listew przyszybowych.  
  1. W kasecie montowane do sufitu lub ściany – okno jest w całości zasłaniane przez roletę, przez co staje się elementem dominującym, a jednocześnie dekoracyjnym.  

Ile kosztują rolety dzień noc? 

Nie da się jednoznacznie określić, ile kosztują rolety dzień noc. Cena jest uzależniona od wybranego rodzaju, sposobu wykonania, montażu, jak i zastosowanych do produkcji materiałów. Więcej na pewno zapłacisz za rolety wykonane z dobrej jakości tkanin.