dekoracje świąteczne wokół okna

Jak przygotować się do świąt? Dekoracje wokół okna i rolet rzymskich 

Okna w święta powinny zachwycać czystością, ale i dekoracjami. Warto postawić na rozwiązania pasujące do wnętrz, budujące nastrój i wprowadzające niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia do domu. To doskonały moment, aby nie tylko kupić nowe dekoracje na okna, ale także praktyczne wyposażenie jak rolety rzymskie.

Bożonarodzeniowe dekoracje okien cieszą się bardzo dużą popularnością. Zawiesza się w nich m.in. wianki, bombki, girlandy. Jest wiele sposobów, aby urozmaicić wygląd okien na czas świąt. Niektóre mogą pozostać przez cały rok, jak np. rolety rzymskie pełniące nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną.

Kiedy udekorować okna na święta?

Nie ma jasno określonej reguły, kiedy okna oraz znajdujące się w nich rolety rzymskie możesz zacząć ozdabiać bożonarodzeniowymi dodatkami. W Stanach Zjednoczonych dekorowanie domów zwykle zaczyna się zaraz po Święcie Dziękczynienia, mniej więcej w drugiej połowie listopada. W polskich domach pierwsze dekoracje pojawiają się tuż przed lub zaraz po 6 grudnia, czyli Mikołajkach. Ale jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy czekają aż do Wigilii.

Blichtr ozdób bożonarodzeniowych wprowadza każdego w fantastyczny nastrój, buduje niesamowity klimat we wnętrzach. Światełka, świece oraz inne dekoracje umieszczone w okolicach okien sprawiają, że ta przestrzeń od razu zyskuje wyjątkową atmosferę. Trzeba jednak zachować umiar pomiędzy ilością dekoracji, ich kolorem, dostosować wszystko do wielkości okna.

Jak dopasować rolety rzymskie do okien w domu?

Rolety rzymskie mają bardzo dekoracyjny charakter, dlatego świetnie sprawdzają się w okresie świątecznym, jak i przez cały rok. Warto kupić je, ponieważ wprowadzają do wnętrz lekkość, efektownie przystrajają okna, a jednocześnie ograniczają dostęp promieni słonecznych, gdy wyjątkowo przeszkadzają.

Aby rolety rzymskie przepięknie prezentowały się na oknie i umożliwiały zastosowanie dodatkowych dekoracji świątecznych, trzeba najpierw dokonać profesjonalnego pomiaru, w celu złożenia zamówienia na produkt dopasowany do potrzeb. Ich montaż może zostać przeprowadzony do sufitu lub we wnęce. Wymiary sprawdzisz przy pomocy miarki budowlanej lub laserowej, stosując się do zaleceń producenta rolet, u którego zamawiasz produkt.

W przypadku montażu do sufitu, należy poziomicą sprawdzić, czy jest on równy. Musisz również wiedzieć, że umieszczenie rolet we wnęce uniemożliwi otwarcie okna. Nie musisz już stosować firan ani zazdrostek. Rolety rzymskiez powodzeniem je zastępują.

Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalistów, zarówno w kwestii pomiaru jak i ustalenia odpowiedniego sposobu montażu.

Jaka kolorystyka na święta najlepiej się sprawdzi?

Klasyczna czerwień? Zieleń? Złoto? Rolety rzymskie możesz wzbogacić o dekoracje w wielu fantastycznych kolorach, pamiętaj o ich dostosowaniu do pozostałej aranżacji wnętrza, jak i samego wyglądu rolet.

Jeżeli w Twoich wnętrzach króluje styl glamour, czarne i złote dekoracje bożonarodzeniowe będą strzałem w dziesiątkę. Są to zwykle bardzo szykowne ozdoby, bez przepychu, niezwykle eleganckie, zwracające uwagę. Przepięknie wyglądają w towarzystwie ciemnych rolet oraz elementów wyposażenia.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt białych świąt w swoich wnętrzach, możesz zdecydować się na biało-złote dekoracje, jak i warianty w pastelowych odcieniach. Nie warto bać się także intensywnych kolorów: zieleni oraz czerwieni. Bez wątpienia są efektowne ozdoby, które uświetnią każde wnętrze i zadbają w nim o typowo świąteczny klimat. 

Pomysły na dekoracje okien z roletami rzymskimi

Miłośnicy tradycji powinni wzbogacić rolety rzymskie o naturalne dekoracje m.in. gałązki drzew iglastych, można pozyskać je z przydomowego ogrodu lub kupić w sklepie ogrodniczym albo sprzedającym choinki. Modnym rozwiązaniem dekoracyjnym na czas świąt są także gałązki eukaliptusa, dostępne w niemal każdej kwiaciarni w okresie przedświątecznym. Do dekoracji okna można użyć oczywiście także wianków, zielonych łańcuchów, taśm materiałowych, bombek, szyszek, a także gałązek z owocami m.in. dzikiej róży, jabłek. Wokół górnej części okna można także zawiesić dodatkowo zieloną girlandę.

Łańcuchy świetlne w połączeniu z roletami rzymskimi są niezawodnym trikiem świątecznym, aby zadbać o fantastyczną atmosferę we wnętrzu. Poczujesz dzięki nim wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia. Obwieszając nimi ramy okienne lub same rolety rzymskie zyskujesz prostą, a jednocześnie efektowną dekorację świąteczną.

Rolety rzymskie w świątecznym wydaniu wyglądają niesamowicie. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych pomysłów, aby uzyskać cudowny efekt finalny. Pamiętaj, że kupując je w okresie świątecznym, zyskujesz przepiękną dekorację okna przez cały rok, także bez ozdób takich, jak naturalne gałązki drzew iglastych czy wstążki materiału w świątecznych kolorach.