Rolety zewnętrzne Rzeszów

Rolety zewnętrzne

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa oraz intymności w domu, wiele osób decyduje się kupić rolety zewnętrzne materiałowe lub metalowe. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie aspekty należy zwracać uwagę, aby dokonać dobrej inwestycji.

Jakie korzyści uzyskasz mając w swoim domu rolety zewnętrzne mechaniczne?

Podstawowymi zadaniami, jakie w każdym domu spełniają rolety zewnętrzne są: 

  • ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem i wychładzaniem pomieszczeń. Dużo łatwiej jest utrzymać pożądaną temperaturę w domu, gdy okna są cały czas lub przez część dnia zasłonięte, 
  • ochrona przed hałasem, która ma szczególne znaczenie, gdy dom znajduje się przy ruchliwej ulicy, 
  • ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Część rolet zewnętrznych mechanicznych jest wyposażona w systemy antywłamaniowe. Zyskujesz tym samym dodatkowe zabezpieczenie dla swojego domu. 

Z praktycznego punktu widzenia, rolety są również znakomitym rozwiązaniem pozwalającym na uzyskanie idealnej ciemności w momencie zasypiania. Nie trzeba stosować wariantów wewnętrznych, a wystarczy zewnętrzna zasłona, która nie psuje domowej aranżacji okna. Możesz zawiesić firany, zastosować dekoracje okienne, a i tak zyskasz przesłonę chroniącą przed słońcem i jasnością. 

Rolety zewnętrzne – mechanizm automatyczny lub ręczny do wyboru 

Większość klientów inwestujących w rolety zewnętrzne decyduje się na ich zdalne sterowanie ze względu na dużą wygodę. Ich zamykanie i otwieranie odbywa się z poziomu panela lub przy użyciu specjalnej aplikacji, w zależności od rozwiązania, na które zdecydował się klient. Ten mechanizm jest bardzo wygodny i powoduje, że sterowanie roletami jest możliwe z każdego miejsca. Zapomnisz zasunąć rolet po wyjściu z domu? Żaden problem. Siedząc wygodnie w pracy możesz to zrobić bez najmniejszych problemów. 

Warto podkreślić, że rolety zewnętrzne mogą być zasilane energią elektryczną lub możliwe jest także wybranie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest zasilane solarne. To drugie cieszy się bardzo dużą popularnością w domach pasywnych, a także budynkach w których mieszkają zwolennicy ochrony środowiska i płacenia niskich rachunków za prąd. Jednocześnie ten model zasilania umożliwia bezinwazyjny montaż wszędzie tam, gdzie nie doprowadzono przewodów elektrycznych do okien.  

Rolety zewnętrzne – elementy infrastruktury domu wpływające na maksymalny poziom komfortu 

Okna, na których zamontowano rolety zewnętrzne są w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika. Każdy ma możliwość takiego zacienienia pomieszczeń, jakie jest potrzebne do wykonywania określonych zadań. Chcesz zdrzemnąć się w ciągu dnia? Zasłaniasz okno całkowicie. Chcesz ograniczyć dostęp światła jedynie w pewnej części? Odsuwasz rolety do połowy okna. To takie proste. 

Pamiętaj jednak, aby wybrać materiał na rolety zewnętrzne odporny na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu rolety będą służyły przez lata, a jednocześnie będą wyglądały bardzo atrakcyjnie.  

Obecnie rolety zewnętrzne to standard w wielu domach gwarantujący komfort i bezpieczeństwo. To inwestycja, która jak najbardziej się opłaca!