plisy okienne

Czym przesłonić okna?

Szukasz sposobu na metamorfozę swojego wnętrza lub chcesz nieco odświeżyć je przed zbliżającymi się świętami? Rozważ udekorowanie okien w zupełnie nowym stylu– jako alternatywa dla klasycznych zasłon i firanek świetnie sprawdzą się rolety. Są one dostępne w wielu wariantach, jednym z nich są plisy na okna. Ich charakterystyczny wygląd, wygodna obsługa i dowolność w regulowaniu stopnia nasłonecznienia pomieszczeń czynią je praktycznymi i coraz bardziej popularnymi. Sprawdź, co cechuje rolety plisowane i dowiedz się, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Rolety plisy – krótka charakterystyka

Elementem wyróżniającym plisy okienne jest materiał, który składa się w charakterystyczną harmonijkę. Tkanina jest stabilizowana przy pomocy dwóch profili oraz przeszyć, dlatego możesz przesłaniać okno według własnego uznania, osłonić dowolną część szyby. Chcesz, aby przesłona była umieszczona na samej górze okna? Nie ma problemu! A może wolisz osłonić jego środek lub wyłącznie dół? Rolety plisowane Ci na to pozwolą.

W przeciwieństwie do innych systemów roletowych plisy, dzięki swojej konstrukcji, w wielu przypadkach umożliwiają montaż pozwalający na korzystanie z okien i drzwi nie uderzając przesłoną o ścianę.

Jaki materiał będzie najlepszy?

Wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu będą one montowane. Rolety plisowane najlepiej zamówić na wymiar– wtedy masz pewność, że idealnie dopasujesz je do swoich okien i zyskasz wpływ na tkaninę, z jakiej zostaną wykonane. Pamiętaj o kilku praktycznych wskazówkach:

   • w salonie świetnie sprawdzą się plisy okienne przepuszczające światło– zyskasz dzięki temu naturalne oświetlenie wnętrza, zadbasz o prywatność i zniwelujesz dopływ światła z zewnątrz;

   • do sypialni wybierz plisy na okna z tkanin, które nie przepuszczają światła. Docenisz to zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie jest usytuowane od wschodniej strony, a pojawiające się o poranku słońce budzi Cię o zbyt wczesnych porach.

  Plisy są także świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz stworzyć w pomieszczeniu świąteczną atmosferę– osłoń okna, zapal choinkowe lampki i ciesz się niepowtarzalnym klimatem!

  Dlaczego warto postawić na plisy okienne?

  To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przypadkach. Rolety plisowane doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach na poddaszu– osłonią okna zamontowane w skosach dachowych i zapobiegną dostępowi promieni słonecznych. W każdym wnętrzu zachwycą swoją funkcjonalnością, a starannie dobrane, staną się niepowtarzalną dekoracją. Co ważne, wcale nie musisz rezygnować z klasycznych zasłon czy firanek – plisy na okna utrzymane w stonowanych  kolorach będą ich ciekawym uzupełnieniem i wykorzystasz je zawsze wtedy, gdy potrzebne będzie ograniczenie dopływu światła czy zapewnienie prywatności.

  Praktyczne rolety plisowane coraz częściej są wybierane również do biur czy gabinetów usługowych. Ich popularność nie powinna dziwić, są łatwe w obsłudze i funkcjonalne.

   Dopasujesz je również do aranżacji świątecznych, ponieważ możesz zamówić je w kolorach harmonizujących z okresem bożonarodzeniowym– świetnie sprawdzą się intensywne czerwienie, ciemna zieleń kojarząca się z choinką, biel przywołująca na myśl śnieżny puch, a także błękit.

  Czyszczenie plis okiennych – poznaj praktyczne wskazówki

  Funkcjonalne, estetyczne, wygodne w obsłudze– takie właśnie są rolety plisowane, które jednak mogą wydawać się nieco trudne w pielęgnacji. Planując świąteczne porządki, wystarczy poznać kilka kluczowych zasad czyszczenia plis, aby na długo zachowały swój nienaganny wygląd:

    • unikaj nadmiernego moczenia,

    • nie pierz ich w pralce ani nie wiruj,

    • pamiętaj, że plis nie wolno prasować,

    • do usuwania kurzu używaj odkurzacza o małej mocy ssącej z końcówką, która dotrze do załamań materiału,

    • regularnie odkurzaj przesłony, aby zapobiec gromadzeniu się zabrudzeń.

   Wybierz plisy okienne dla siebie i ciesz się praktycznymi roletami w swoich wnętrzach!

   Rolety plisowane pozwalają na wygodne i skuteczne osłonięcie okien oraz umożliwiają kontrolowanie natężenia światła, dbają też o Twoją prywatność. Wystarczy odpowiednio je dobrać i pamiętać o zasadach czyszczenia, a posłużą przez długi czas, zachowując swój nienaganny wygląd.