Moskitiery ramowe

Jaki rodzaj moskitiery wybrać?

Nadchodzą ciepłe dni, wraz z nimi w Twoim domu zaczną pojawiać się uporczywe muchy, pszczoły, komary i inne, irytujące owady. Chcesz powstrzymać inwazję małych intruzów? Zabezpiecz okna i drzwi za pomocą moskitier. Stanowią one niezawodne rozwiązanie, zapewniając skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju owadami. Sprawdź, jakie moskitiery wybrać.

Dlaczego warto stosować moskitiery w oknach i drzwiach?

Stosowanie moskitiery to najskuteczniejszy sposób ochrony przed owadami. Ich zaletami są przede wszystkim:

  • możliwość otwarcia okien i drzwi w ciepłe dni, bez ryzyka, że muchy, pszczoły czy komary przedostaną się do wnętrza,
  • bezpieczeństwo zarówno dla owadów, jak i człowieka,
  • estetyczny wygląd, który doskonale współgra z otoczeniem,
  • możliwość rezygnacji ze środków chemicznych na owady, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Bez wątpienia warto zdecydować się na wyposażenie domu lub mieszkania w moskitiery, z których z pewnością każdy będzie zadowolony. Poniżej przedstawiamy ich rodzaje.

Jaki model moskitiery wybrać?

Dostępnych jest kilka rodzajów moskitier. Siatka w nich stosowana wykonana jest z włókna szklanego, odporna jest na warunki atmosferyczne. Występuję ona w dwóch kolorach: szarym i czarnym. Ramy stosowane w moskitierach wykonane są z aluminium, proponowana kolorystyka pozwala na dopasowanie ich koloru do koloru stolarki.

  • Moskitiery ramowe

Moskitiery ramowe to rozwiązanie znajdujące stosowanie głównie w oknach. Rama moskitiery wkładana jest do okna i przy pomocy specjalnych haczyków zostaje w nim osadzona. Moskitierę ramową w łatwy sposób można zdemontować, aby ją wyczyścić.

  • Moskitiery rolowane

Drugim rodzajem moskitier, które możemy zastosować, by zabezpieczyć okno, są moskitiery rolowane. W przeciwieństwie do moskitier ramowych w czasie, kiedy z nich nie korzystasz, siatkę możesz zwinąć. Ten rodzaj osłon znajduje zastosowanie również przy oknach dachowych. Moskitiery rolowane charakteryzują się bardzo płynną obsługą oraz szczelną ochroną.

  • Moskitiery drzwiowe

Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć drzwi? W tym przypadku sprawdzi się moskitiera drzwiowa. Wyposażona jest w magnesy oraz zawiasy, dzięki czemu otwiera się jak drzwi, nie utrudniając wychodzenia z domu.

  • Moskitiera plisowana

Jeżeli na Twoim tarasie nie ma zbyt wiele miejsca lub drzwi są duże, świetnie sprawdzi się moskitiera plisowana. Składana jest na bok, przez co nie zabiera miejsca przy otwieraniu. Jeżeli z niej nie korzystasz, wystarczy ją złożyć i nie zabiera światła.

Stosując moskitiery, możesz bez obaw otwierać okna oraz drzwi, nie narażając się na irytujące brzęczenie owadów czy bolesne ukąszenia.

Zastanawiasz się, który rodzaj moskitier najlepiej sprawdzi się w Twoim domu? Fachowcy z pewnością pomogą dokonać Ci właściwego wyboru. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoich bliskich.