Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego?

Urządzanie dziecięcego pokoju to duże wyzwanie dla rodziców. Tym bardziej, że właśnie w tym pomieszczeniu maluch będzie spędzał znaczną część dnia: bawił się, uczył, przyjmował przyjaciół oraz spał. Bardzo ważne jest więc odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni i zapewnienie odpowiedniej ilości światła. W artykule podpowiadamy, jakie rolety wybrać do pokoju dziecka, by zagwarantować mu maksymalny komfort.

Zwróć uwagę na wnętrzarskie trendy

W ostatnich latach, można zaobserwować rosnące znaczenie roli naturalnego światła we wnętrzach. Projektanci wnętrz dążą do tego, by było go jak najwięcej, również w pokojach dziecięcych. Wynika to z faktu, że wpadające do pomieszczeń promienie słoneczne poprawiają samopoczucie i zwiększają poziom energii. A dodatkowo, sprawiają, że dziecko dłużej może się uczyć czy bawić bez konieczności świecenia światła i zużywania energii elektrycznej. Modne są więc duże przeszklenia, ale posiadając je w domu, trzeba zastanowić się nad wyborem rolet do pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem mogą okazać się w takich przypadkach:

  • rolety typu dzień noc – sprawdzą się zarówno w pokoju niemowlęcia, dziecka w wieku szkolnym, jak i nastolatka. Wszystko dzięki temu, że niezależnie od pory dnia, rolety dają możliwość regulacji ilości wpadającego światła. Przykładowo, jeśli przedszkolak ma zaplanowaną drzemkę to można częściowo zaciemnić pokój. Natomiast, w sytuacji, gdy dziecko ma odrobić lekcje, a promienie słoneczne są zbyt mocne, można częściowo zasłonić okno.
  • rolety wewnętrzne materiałowe – to kolejna, bardzo popularna w pokojach dziecięcych propozycja. Dużym zainteresowaniem cieszy się głównie ze względu na łatwość w obsłudze, atrakcyjną cenę i różnorodność wzorów. Dodatkowo, zaletą rolet wewnętrznych materiałowych jest to, że w razie zabrudzenia można je w łatwy sposób wyczyścić, a to bardzo często jest konieczne w przypadku przedszkolaków i młodszych dzieci.

Stwórz bajkowe wnętrze dla swojego dziecka!

By dziecko dobrze czuło się w swoim pokoju, warto też zwrócić uwagę na kolorystykę osłon okiennych. Wybierając ich barwę, dobrze jest przeanalizować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu i ogólny design wnętrz. Ważne są też indywidualne preferencje malucha, jego wiek i płeć. Ze względu na to, że jest wiele aspektów,  które trzeba mieć na uwadze, często na tym etapie rodzice nie wiedzą, co wybrać. Na szczęście osoby, które korzystają z usług naszej firmy, mogą liczyć na profesjonalną poradę. Z naszego doświadczenia wynika, że chętnie wybierane są jasne barwy rolet, bo właśnie takie kolory dają maluchom poczucie bezpieczeństwa i pozwalają się wyciszyć. W pokojach dziecięcych sprawdzają się przede wszystkim pastelowe roletki materiałowe, natomiast, dla nastolatków najlepszą opcją mogą być odcienie modnego teraz brązu i beżu.

Postaw na wysoką jakość rolet

Oprócz koloru i wzoru, warto też zwrócić uwagę na jakość rolet do pokoju dziecięcego. Wybierając najtańsze opcje, dostępne na rynku, można szybko się rozczarować. W końcu maluchy są ciekawe świata i z pewnością będą dotykać, ciągnąć i próbować samodzielnie zasłaniać rolety.  Dobrze jest więc pomyśleć długofalowo i postawić na solidne wykonane osłony okienne, które będą służyć dziecku przez wiele lat. A w razie wątpliwości skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w wyborze odpowiedniego modelu rolet do pokoju dziecięcego.

Nie zapominaj o technicznych aspektach

Kupując rolety do pokoju dziecka nie można pominąć kwestii technicznych – o prawidłowym doborze rozmiaru rolet i o profesjonalnym montażu w oknie. W końcu błędy na początkowym lub końcowym etapie mogą mieć wpływ na estetykę. Właśnie dlatego w Roltes proponujemy Klientom przyjazd specjalistów, którzy zajmą się sprawami technicznymi. Dzięki temu osoby zamawiające rolety nie muszą martwić się montażem, my natomiast mamy pewność, że cały proces będzie przeprowadzony z jak najwyższą starannością.