żaluzje do biura

Jakie żaluzje do biura wybrać, by zaoszczędzić na rachunkach za prąd?

W 2023 roku ceny energii dla przedsiębiorców wzrosły o kilkadziesiąt procent w stosunku do roku poprzedniego. Właściciele firm szukają więc różnorodnych sposobów, pozwalających na oszczędność. By ułatwić im to zadanie, opisaliśmy jeden z pomysłów, który bardzo szybko można wdrożyć w firmie – stosowanie żaluzji zamiast nadmiernego używania klimatyzacji. Sprawdź, jakie rodzaje żaluzji do biura są modne i skutecznie chronią przed nagrzewaniem się wnętrz.

Żaluzje biurowe – ekologiczna i oszczędna opcja

Wielu przedsiębiorców, energetyczną renowację budynku kojarzy z ogromnym i bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Tymczasem, spore oszczędności generuje zamontowanie żaluzji w biurze. Zasłanianie okien podczas upalnego dnia pozwala bowiem na obniżenie temperatury we wnętrzach. Dzięki temu klimatyzacja może zostać wyłączona lub stosowana w znacznie mniejszym stopniu niż w przypadku niechronionych okien. Oczywiście, oszczędności po pierwszym dniu nie będą spektakularne, ale w skali roku koszty rachunków za prąd mogą pozytywnie zaskoczyć. Warto też zwrócić uwagę na to, że żaluzje do biura, oprócz ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz, mogą też spełniać funkcję termoizolacyjną w chłodne dni. Szczelnie zasłaniane okna na noc, będą chronić przed stratą ciepła, co jest szczególnie ważne dla przedsiębiorstw z elektrycznym systemem ogrzewania. 

Jakie rodzaje żaluzji do biura są najpopularniejsze?

To pytanie zadają przedsiębiorcy, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach, a jednocześnie nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru. Niewątpliwie w 2023 roku, we wnętrzach biurowych królują dwa rodzaje osłon: żaluzje drewniane i żaluzje aluminiowe. Które z nich są korzystniejszą, oszczędniejszą i wygodniejszą opcją? Wady i zalety tych osłon na okna opisujemy poniżej.

  • Żaluzje aluminiowe – dobrej jakości żaluzje aluminiowe są w stanie odbić większość promieni słonecznych. W praktyce oznacza to, że gdy na zewnątrz będzie upał, w biurze temperatura pozostanie na niższym i bardziej komfortowym poziomie. Oprócz ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem osłony te charakteryzują się też łatwością w pielęgnacji. By usunąć z nich kurz wystarczy użyć wilgotnej ściereczki, bez specjalnych środków konserwujących, co oczywiście też jest bardzo korzystną, pod względem ekonomicznym, opcją. Nie są one jednak tak ekologiczne, jak żaluzje drewniane. Najczęściej wybierają je osoby, które cenią sobie minimalizm i funkcjonalność, a jednocześnie nie chcą wydawać wysokich sum na zakup osłon na okna.
  • Żaluzje drewniane – stanowią doskonałą  ochronę przed nadmiernym gorącem z zewnątrz. Poza tym prezentują się elegancko praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń biurowych. Wybierając je, trzeba mieć jednak świadomość, że będą kosztować nieco więcej niż aluminiowe osłony. A także zdawać sobie sprawę z tego, że będą wymagały pielęgnacji specjalnymi środkami do drewna.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając żaluzje do biura?

Kwestia oszczędności dzięki żaluzjom jest bardzo ważna. Warto więc niezależnie od tego, jakie żaluzje do biura zostaną wybrane (żaluzje drewniane czy żaluzje aluminiowe), zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii, które mogą przyczynić się do jeszcze większych oszczędności:

  • szerokość lameli – im lepiej żaluzje są dopasowane do rozmiarów okien, tym skuteczniej będą chronić przed utratą ciepła, a w lecie przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrz. W wyborze odpowiednich osłon mogą pomóc specjaliści z naszej firmy – przyjedziemy do biura, dokonamy pomiarów okien i profesjonalnie doradzimy,
  • możliwość swobodnej regulacji lameli – dzięki temu pracownicy, w zależności od potrzeb, będą mogli kontrolować poziom nasłonecznienia w biurze,
  • sposób montażu żaluzji do biura – najlepiej wybrać ofertę z opcją montażu osłon okiennych przez specjalistów. Doświadczeni pracownicy, z dużym prawdopodobieństwem, założą żaluzje biurowe dokładniej niż osoby, które nigdy tego nie robiły. Zminimalizuje to ryzyko niedokładnego montażu i niepotrzebnych strat energii.