Klientka przegląda próbnik materiałów. Rolety wewnętrzne materiałowe

Kiedy warto wybrać rolety wewnętrzne materiałowe? Poznaj rodzaje rolet wewnętrznych 

Rolety materiałowe to jedne z najbardziej uniwersalnych rodzajów osłon okiennych. I to nie tylko dlatego, że występują w wielu w wersjach kolorystycznych, ale też ze względu na możliwość montażu nawet w trudnodostępnych miejscach. W artykule opisujemy najpopularniejsze modele rolet i podpowiadamy, kiedy warto w nie zainwestować.  

Rolety materiałowe wewnętrzne – kiedy warto je zamówić? 

Jest kilka sytuacji, w których w szczególności polecamy zamówienie rolet materiałowych. Przede wszystkim, możemy zarekomendować je osobom, które do tej pory korzystały wyłącznie z tradycyjnych firanek i zasłon. Rolety materiałowe wewnętrzne pełnią podobną funkcję, ale są dużo wygodniejsze i łatwiej utrzymać je w czystości. Czyszczenie firanek czy zasłon wiąże się z ich ściągnięciem z naszym okien i praniem co na pewno zajmuje więcej czasu niż w przypadku rolet, które można przetrzeć za pomocą szmatki. Dodatkowo, jeśli często lubisz zmieniać design swoich wnętrz – wystarczy wymienić materiał w roletach, by pomieszczenie nabrało zupełnie innego charakteru. Kiedy jeszcze warto je zamówić? Przede wszystkim wtedy, gdy: 

  • mają być zamontowane w pokoju dziecięcym – rolety wewnętrzne materiałowe mają zazwyczaj prosty i intuicyjny system, dzięki czemu z ich obsługą poradzi sobie nawet kilkuletni maluch,  
  • budżet jest ograniczony – rolety wewnętrzne materiałowe z pewnością są tańszą opcją niż np. żaluzje wykonane z naturalnych materiałów,  
  • szukamy uniwersalnego rozwiązania do biura – rolety wewnętrzna materiałowe pozytywnie wpłyną na komfort pracy (ograniczą ilość wpadających promieni słonecznych w gorące dni i tym samym nieco obniżą temperaturę, a dodatkowo pozwolą na zachowanie prywatności). 

Jakie są rodzaje rolet okiennych wewnętrznych

Co ważne, oferta rolet wewnętrznych jest dosyć rozbudowana. Najważniejsze rodzaje rolet okiennych wewnętrznych to przede wszystkim: 

  • rolety rzymskie – to opcja dla osób, które uwielbiają oryginalne dekoracje wnętrz i okien. Zaletami tych osłon materiałowych są więc elegancja i możliwość częstej wymiany tkaniny. 
  • rolety wolnowiszące – jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych wariantów osłon. Wyróżniają się dosyć niską ceną i prostą konstrukcją, 
  • rolety w kasecie – w tym przypadku mechanizm osłony pozwala na całkowite zwinięcie materiału, co zapobiega osadzaniu się kurzu na rolecie i płowieniu tkaniny.

Gdzie można kupić rolety materiałowe? 

Rolety materiałowe, dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrze dopasowanych roletach do okien w Twoim domu lub biurze, najlepszym wyborem będą rolety materiałowe na wymiar. Dzięki tej opcji masz pełną kontrolę nad wyglądem rolet materiałowych, możesz wybrać nie tylko ich wymiary, ale także wzór, kolor materiału, a nawet rodzaj i funkcjonalność mechanizmu. Profesjonalne firmy oferujące rolety na wymiar zapewniają również usługi związane z pomiarem oraz montażem rolet. To kompleksowe podejście znacząco ułatwia wybór odpowiednich rolet.