rolety wewnętrzne

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych? 

Rolety wewnętrzne chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem – odpowiednio dobrane mogą całkowicie odmienić wnętrze, nadać mu wyjątkowego charakteru. 

Rolety służą przez wiele lat, dlatego wybór ich nie powinien być przypadkowy. Dzięki różnorodności wzorów i kolorów z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza.  Z naszego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet wewnętrznych. Podpowiadamy, jak wybrać rolety, żeby spełniały swoją funkcję oraz doskonale pasowały do wnętrza.

Montaż rolet wewnętrznych 

Decydując się na zakup rolet wewnętrznych, warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujesz, można wyróżnić dwa rodzaje: inwazyjny i bezinwazyjny.

Montaż inwazyjny polega na przykręceniu rolety do listwy przyszybowej, ściany bądź sufitu. Ten sposób montażu to przede wszystkim gwarancja pełnego bezpieczeństwa. Tego typu konstrukcja jest bardzo wytrzymała i solidna. Nasza firma zajmuje się montażem rolet wewnętrznych, które będą służyły przez bardzo długi czas.

Montaż bezinwazyjny – rolety wewnętrzne zostają przyklejone do okna przy użyciu taśmy lub założone za pomocą specjalnych haczyków.

Rolety wewnętrzne – kolor ma znaczenie 

Wybierając rolety wewnętrzne, weź pod uwagę kolorystykę swoich wnętrz oraz styl aranżacji. Jeśli w Twoim domu dominują jasne lub pastelowe barwy, unikaj odcieni kontrastujących, intensywnej czerwieni, czerni, zieleni lub granatów. Jeżeli lubisz odważne wzornictwo, postaw na rolety wewnętrzne w żywej tonacji albo z dekoracyjnymi wzorami.

Nie wiesz, jaki kolor rolety wybrać? Dopasuj go do specyfiki pomieszczenia. Osłony zainstalowane na oknie w sypialni powinny współtworzyć atmosferę sprzyjającą wyciszeniu. W tym przypadku warto rozważyć zastosowanie tkanin, które nie będą przepuszczały światła. W salonie oraz jadalni doskonale sprawdzą się rolety białe, beżowe, piaskowe lub popielate, które pozytywnie nastrajają, nie zabierają cennego światła słonecznego pozwalając jednocześnie na zapewnienie prywatności. Do biura czy gabinetu warto zdecydować się na rolety w neutralnych odcieniach, które nie tylko doskonale będą dopasowywać się do reszty wystroju, ale także optycznie powiększą przestrzeń.