nowoczesne rolety dzień noc

Nowoczesne rolety dzień noc

Już od kilku lat rolety dzień noc cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich fenomen tkwi przede wszystkim w pomysłowej strukturze materiału – naprzemiennie układających się pasach transparentnych i przyciemniających, dzięki którym można dowolnie regulować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Czym jeszcze charakteryzują się te osłony okienne? Opisujemy to w naszym artykule. Przeczytaj, jeśli chcesz wiedzieć więcej na ich temat! 

Nowoczesne rolety dzień noc – sposób działania 

Najprościej wyjaśniając, rolety dzień noc składają się z naprzemiennie rozmieszczonych przeźroczystych i nieprzeźroczystych pasków materiału. W praktyce oznacza to, że właściciel tego typu osłon okiennych ma pełną kontrolę nad poziomem naturalnego światła w pomieszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, będziesz mógł całkowicie przyciemnić wnętrze, rozjaśnić lub postawić na częściowe doświetlenie wnętrz. To niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności wtedy, gdy chcesz skorzystać z popołudniowej drzemki lub gdy intensywne słońce będzie uniemożliwiać Ci pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji. Nowoczesne rolety dzień noc sprawdzą się też w pokoju dla dziecka.  

Rolety dzień noc – zalety 

Najczęściej rolety dzień noc wykonywane są z poliestru, a przezroczyste paski ze specjalnej siatki. Oba paski klejone są metodą termiczną, dlatego na ich powierzchni nie ma żadnych szwów. Zwiększa to wytrzymałość całej konstrukcji i zapewnia jej atrakcyjny wygląd. Oczywiście, warto mieć świadomość, że te nowoczesne rolety mają także wiele innych zalet. Przede wszystkim są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – ze względu na impregnat przeciwpyłowy, który znajduje się w strukturze materiału. Poza tym, rolety na wymiar można wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu w domu – dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi będą pełnić funkcję dekoracyjną np. w salonie lub kuchni.  Oczywiście, pod warunkiem, że będą solidnie wykonane. Warto więc, byś przed zakupem dokładnie poznał ofertę nowoczesnych rolet dzień noc i zwrócił uwagę na ich jakość.  

Podstawowe rodzaje rolet dzień – noc 

Co ważne, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nowoczesnych rolet dzień noc. Poniżej opisujemy ich najpopularniejsze modele. 

  • Klasyczne rolety dzień noc – nazywane także wolnowiszącymi to najbardziej uniwersalny wariant. Wynika to z faktu, że rolety bez prowadnic można zamontować praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowo, wolnowiszące rolety to ekonomiczna opcja, dostępna na każdą kieszeń.   
  • Rolety dzień noc w kasecie – opcja dla najbardziej wymagających klientów. Decydując się na pionowe rolety z prowadnicami można mieć pewność, że tkanina utrzyma się w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu, nie trzeba martwić się, że podczas silnego podmuchu wiatru, materiał zostanie zniszczony. Dodatkowo, rolety dzień noc w kasecie są w znacznie mniejszym stopniu niż klasyczne osłony narażone na zabrudzenia. 
  • Rolety dzień noc mini – wyróżniają się wysoką estetyką wykonania. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu w domu, biurze czy zakładzie usługowym. Rolety mini są roletami wolnowiszącymi lub wolnowiszącymi z prowadzeniem żyłkowym.

Ile kosztują rolety dzień noc? 

Cena nowoczesnych rolet dzień noc uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim, wpływ na nią ma rodzaj materiału i wymiar rolety.  Im lepsza jakość i im większa powierzchnia okna, tym wyższa będzie cena zakupu rolet.  Dodatkowo, na to, ile kosztują rolety dzień noc, wpływ mają: 

  • wybrana linia rolet – w większości przypadków producenci osłon okiennych proponują dwa warianty rolet dzień noc: wersję manualną i sterowaną automatycznie. Oczywiście, co do zasady – ta standardowa zawsze będzie tańsza,  
  • sposób montażu – zazwyczaj najtańsze są rolety dzień noc montowane na haczyki, natomiast już te w kasecie kosztują nieco więcej,  
  •  kolor – cena nowoczesnych rolet dzień noc może nieco wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na nietypowy i trudnodostępny wzór. 

Wycena jest więc sprawą tak indywidualną, że trudno jednoznacznie określić, ile kosztują rolety dzień noc. By otrzymać dokładną ofertę konieczne jest więc wykonanie pomiarów i ustalenie szczegółów dotyczących rolet dzień noc. Właśnie dlatego warto skontaktować się ze specjalistami z Roltes – doradzą, pobiorą wymiary i przedstawią dokładną wycenę. A, gdy się zdecydujesz na zakup rolet – zadbają o ich profesjonalny montaż.