aranżacja pomieszczenia przez kobietę

Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne w 2023 roku

Jednym z wiodących trendów aranżacyjnych 2023 roku jest funkcjonalny minimalizm. W praktyce oznacza to, że rozwiązania stosowane w mieszkaniu powinny zapewniać maksymalny komfort lokatorom, a przy okazji tworzyć spójną i nieprzytłaczającą całość z innymi elementami wnętrz. W artykule podpowiadamy, jak osiągnąć taki efekt.  

Postaw na zdalnie sterowane karnisze! 

Na pierwszy plan w kategorii nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych wysuwają się karnisze elektryczne. Karnisze elektryczne potrafią znacznie podnieść komfort w mieszkaniu, dzięki nim nie trzeba martwić się codziennym odsuwaniem i zasuwaniem zasłon w całym domu. Inwestując w nie, można w pełni zautomatyzować ten proces. Oczywiście, to, że elektryczne karnisze znacznie podnoszą komfort lokatorów, którzy siedząc na kanapie, mogą decydować o poziomie nasłonecznienia, nie jest jedyną zaletą. Wymienione karnisze sprawiają też, że zasłony i firany zawsze doskonale się prezentują. Dzięki nim można zapomnieć o zerwanych żabkach czy o nierównych marszczeniach materiału. Dodatkowo, elektryczne karnisze występują w różnych barwach, więc łatwo jest dopasować je do designu wnętrz. A w razie wątpliwości, zawsze można skorzystać z naszego, fachowego doradztwa. W Roltes nie tylko dojeżdżamy do Klientów na terenie województwa podkarpackiego i bezpłatnie dokonujemy pomiarów, ale też podpowiadamy, która opcja aranżacji okien jest w danym przypadku najkorzystniejsza.   

Maksymalnie wykorzystaj przestrzeń  

W 2023 roku wnętrza nie tylko powinny być estetyczne, ale także multifunkcyjne. Przedmioty dostępne w domu powinny mieć więc co najmniej kilka zastosowań. Przykładowo, jeśli wybierasz stół do jadalni – postaw na szerokość. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać go na kilka sposobów – nie tylko będzie miejscem spożywania posiłków i spotkań w gronie rodziny, ale także pracy przy laptopie czy odrabiania zadań przez dzieci. Wybierając szafki, postaw na prostotę z zewnątrz, ale zadbaj o to, by ich wnętrza były dopasowane do Twoich potrzeb. Wyposażone w odpowiednie półki, ułatwią utrzymanie porządku, a dodatkowo pomieszczą znacznie więcej przedmiotów niż standardowe szafy. Oczywiście, przy tym wszystkim warto pamiętać o dobrej jakości wybieranych elementów i o zasadzie „less is more”.  

Baw się światłem! 

Nie bez powodu projektanci wnętrz przypisują ogromną rolę światłu we wnętrzach. Odpowiednie oświetlenie wydobędzie kolory, podkreśli kształty, nada odpowiedniego klimatu i pozwoli na modelowanie proporcji pomieszczeń. Jak to osiągnąć?  W przypadku światła sztucznego warto postawić na lampy sterowanie za pomocą pilota – wtedy można ustalać jasność. To doskonała możliwość, bo np. w przypadku nauki w godzinach wieczornych można ustawić jasność na 100% lub podczas spotkania ze znajomymi, stworzyć klimat sprzyjający rozmowie. W przypadku światła naturalnego dobrym pomysłem będzie zakup rolet typu noc dzień, bo dzięki nim można: zaciemnić pomieszczenie, rozjaśnić je lub pozostawić częściowy dopływ światła.