Rolety rzymskie na wymiar – czy warto się na nie zdecydować? 

Ze względu na niebanalne walory estetyczne, a przy okazji przystępną cenę, rolety rzymskie cieszą się sporą popularnością. Jeśli Ty również rozważasz zakup tego typu osłon do swojego domu, to z pewnością zastanawiasz się, czy wybrać rolety rzymskie na wymiar czy może postawić na gotowy, dostępny w markecie produkt. W artykule przedstawiamy wady i zalety obu opcji. 

Kilka słów o roletach rzymskich 

Rolety rzymskie nierzadko uznawane są za aranżacyjną perełkę – gdy są podniesione, materiał przyjmuje postać równomiernych, poziomych fałd. Natomiast po opuszczeniu, jest całkowicie prosty. Wszystko to sprawia, że wiele osób rezygnuje z firan i zasłon, na rzecz rolet rzymskich. Tym bardziej, że osłony te można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu – nie tylko w salonie czy pokoju gościnnym, ale także w kuchni, biurze czy na sali konferencyjnej. Dodatkową ich zaletą jest to, że występują w wielu wariantach kolorystycznych. Co więcej – w trakcie ich użytkowania można zdecydować się na wymianę materiału. Z takiej opcji warto skorzystać np. po remoncie pomieszczenia albo w przypadku firm, po zmianie identyfikacji wizualnej marki. 

Rolety rzymskie z marketu – czy to dobry pomysł? 

Zakup rolet rzymskich w markecie to co prawda dosyć szybkie rozwiązanie, ale decyzja taka może w przyszłości skutkować niekorzystnymi konsekwencjami. Przede wszystkim, warto sobie zdawać sprawę, że dostępne w markecie osłony okienne zazwyczaj są produkowane hurtowo, przez co ich jakość wykonania niekoniecznie zasługuje na pięć gwiazdek. Co więcej, gotowe produkty mają już określony kształt i wielkość. Przy czym, producenci kierują się najpopularniejszymi wymiarami. A to oznacza, że kupując je bez dokładnego pomiaru może okazać się, że rolety nie będą przylegać do ramy okna i tym samym negatywnie wpływać na wystrój całego pomieszczenia. Wniosek nasuwa się więc sam – jeśli zależy nam na estetyce i na długoterminowym rozwiązaniu, warto pomyśleć o zindywidualizowanej opcji, jaką są rolety rzymskie na wymiar.  

Roleta rzymska na wymiar – jakie są zalety? 

Jak wskazuje sama nazwa, rolety rzymskie na wymiar to rozwiązanie na miarę indywidualnych potrzeb. Korzyści z wyboru właśnie takiej opcji jest wiele. A do najważniejszych zalet należy zaliczyć przede wszystkim: 

  • oryginalny design wnętrz – wybierając rolety rzymskie w markecie trzeba liczyć się z tym, że ktoś ze znajomych lub rodziny będzie miał w swoim wnętrzu podobne rozwiązanie aranżacyjne. Natomiast stawiając na rolety rzymskie na wymiar, można w większym stopniu wpłynąć na kolor czy wzór osłony i dopasować go do własnych preferencji. Wszystko to może sprawić, że wnętrze podkreśli gust właścicieli i doda pomieszczeniom charakteru,
  • profesjonalne doradztwo – u osoby kupującej rzymskie rolety na wymiar z pewnością pojawia się wiele pytań i wątpliwości, ale wszystko wyjaśnić mogą specjaliści, którzy będą odpowiedzialni za pomoc w tej kwestii. Przykładowo, w naszej firmie mamy zasadę, że zawsze staramy się wytłumaczyć kwestie techniczne i w razie potrzeby doradzić klientom,  
  • dopasowanie osłon okiennych do potrzeb lokatorów – przykładowo, jeśli roleta rzymska na wymiar ma być umieszczona w pokoju małego dziecka, to można poprosić o całkowicie zaciemniany materiał. To ważne ze względu na komfort najmłodszych, którzy nierzadko w środku dnia mają zaplanowaną drzemkę. Do pokoju dziennego sprawdzić się może natomiast transparentna tkanina, a w przypadku kuchni – materiał wysokoodporny na zabrudzenia. 
  •  brak nieestetycznych prześwitów – jeśli wymiary zostaną poprawnie wykonane, to nie trzeba będzie się stresować, że część rolety rzymskiej będzie odstawać od okna.  

Rzymskie rolety na wymiar – gdzie je znaleźć? 

Rolety rzymskie na wymiar online – chociaż to sformułowanie brzmi nieco tajemniczo, to warto mieć świadomość, że obecnie większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. W praktyce oznacza to, że nie trzeba przemierzać pół miasta i udawać się do marketu, by kupić osłony okienne. Wystarczy poszukać w sieci odpowiedniej oferty i wysłać formularz kontaktowy – taki jest dostępny również na naszej stronie. Po otrzymaniu wiadomości, specjaliści skontaktują się i umówią na konkretny termin pomiarów okien i wykonania wyceny. Nie da się więc ukryć, że zamówienie rolet rzymskich na wymiar online jest jedną z najwygodniejszych form zakupu. Co prawda, proces zakupowy może w tym przypadku potrwać nieco dłużej niż zakup osłon w markecie, ale i tak jest to korzystniejsze rozwiązanie. Nie tylko można samodzielnie ustalić parametry rolet rzymskich, ale też dzięki dokładnym pomiarom okien, mieć pewność, że osłony okienne będą dopasowane pod względem technicznym i estetycznym.