Wertikale Rzeszów

Wertikale to doskonały wybór!

Wewnętrzne osłony okien pozwalają nam sterować dopływem światła słonecznego do pomieszczeń. W zależności od pogody czy naszych preferencji możemy redukować światło, likwidować je całkowicie lub redukować kąt padania. To zapewnia niezwykłą wygodę i komfort dla każdego domownika.

Pionowe żaluzje, nazywane wertikalami z roku na rok zyskują coraz większa popularność. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są w prywatnych domach czy mieszkaniach. Te pionowe żaluzje montowane są na specjalnej szynie wyposażonej w mechanizm sterujący. Wertikale składają się z pasów materiału, ułożonych pionowo.

Wertikale to nie tylko praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ale również designerski wygląd, który możemy dopasować do swojego pomieszczenia. Decydując się na wertikale, przekonasz się, że odpowiednio dobrane z pewnością odmienią charakter Twojego wnętrza, a także zapewnią Ci niezwykły komfort.

Czy warto zdecydować się na wertikale?

Wertikale wewnętrzne to idealne rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, mieszkań w bloku, jak i powierzchni biurowych. Są bardzo funkcjonalne i można je znakomicie dopasować do aranżacji wnętrza. Dodatkowo pozwalają regulować dostęp promieni słonecznych do pomieszczeń, pomagają zadbać o naszą prywatność, a także ograniczają hałas wewnątrz budynku. Wertikale są bardzo łatwe w obsłudze, pojedyncze pasy można obracać, a całe żaluzje przesuwać w lewą i prawą stronę, a także od i do środka. Żaluzje pionowe doskonale sprawdzą się w przestrzennych, wysokich pomieszczeniach, a także jako element dzielący wnętrze. Dodatkowo wertykale – cena ich jest stosunkowo niska i adekwatna do jakości, dlatego z pewnością warto zdecydować się na ten model żaluzji okiennych.

Jak prać wertikale?

Aby wertikale przez długie lata spełniały swoją funkcję i cieszyły się wspaniałym wyglądem, to trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Wydaje się, że ze względu na swoją konstrukcję, wertikale mogą okazać się trudne w utrzymaniu czystości. Poniższe wskazówki pomogą Ci efektywnie czyścić wertikale okienne w bardzo prosty i szybki sposób. Należy jednak pamiętać, że wybór jednej z metod będzie zależeć także od stopnia zabrudzenia, jak i rodzaju tkaniny, z której są wykonane.

Jak skutecznie wyczyścić wertikale?

  • Szczoteczką do czyszczenia żaluzji lub specjalną końcówką do odkurzacza, która pozwoli dokładnie usunąć cały kurz, który osiadł na wertikalach.
  • Jeśli wertikale wykonane są z delikatnego materiału, to warto wyczyścić je przecierając każdą część szmatką na mokro, a następnie przetrzeć na sucho.
  • Wertikale można również prać. W takim razie, jak prać wertikale, tak aby się nie zniszczyły? Przede wszystkim nastawić program do prania delikatnego. Temperatura nie może być zbyt wysoka oraz nie należy nastawiać wirowania, ponieważ wtedy żaluzje mogłyby się poplątać.
  • Wyczyszczenie wertikali możesz zlecić także profesjonalnej firmie, która dokładnie, bez uszkodzeń, oczyści je z zabrudzeń.

To, co jest najważniejsze w czyszczeniu wertikali, to systematyczność, dzięki której każdy użytkowników będzie mógł cieszyć się kondycją swoich pionowych żaluzji przez długie lata.