wertikale wewnętrzne

Wertikale to doskonały wybór!

Pionowe żaluzje, nazywane wertikalami, z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Obecnie wykorzystywane są już nie tylko w budynkach biurowych czy szkołach, ale również w prywatnych domach i mieszkaniach. W artykule wyjaśniamy, na czym dokładnie polega ich fenomen i podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przed ich zakupem.

Kilka słów o wertikalach

Najprościej wyjaśniając, wertikale okienne to pionowe żaluzje, połączone od dołu łańcuszkiem i zamontowane na specjalnej szynie, wyposażonej w mechanizm sterujący. Dzięki takiej budowie uznawane są za jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych. Osoby, które na nie się decydują, mogą z łatwością sterować poziomem nasłonecznienia we wnętrzach.

W jakich wnętrzach można zastosować wertikale?

Wertikale okienne są opcją, którą można zastosować w różnego rodzaju pomieszczeniach. Nie tylko w biurach i budynkach użyteczności publicznej, ale także w prywatnym salonie, kuchni czy w pokoju dziecięcym. Tym bardziej, że można zamówić je na wymiar i wybrać odpowiedni dla siebie wariant kolorystyczny lub samodzielnie tworzyć kompozycje, dopasowane do wystroju wnętrz. W końcu, lamele można wypinać i zamieniać miejscami. Wertikale  sprawdzą się w pokoju dziecięcym, w którym mieszka rodzeństwo. A także w salonie, połączonym z aneksem kuchennym.

Czy warto zdecydować się na wertikale wewnętrzne?

Wertikale wewnętrzne są bardzo funkcjonalne i można je znakomicie dopasować do aranżacji wnętrza. Dodatkowo pozwalają regulować dostęp promieni słonecznych do pomieszczeń, pomagają zadbać o naszą prywatność, a także ograniczają hałas wewnątrz budynku. Dodatkowo:

  • wertikale są bardzo łatwe w obsłudze – bez problemu będą potrafiły je zasuwać nawet dzieci,
  • są uniwersalne i występują w różnych wariantach kolorystycznych – dzięki czemu z łatwością można dopasować je do designu wnętrz,
  • wertikale okienne pionowe można zamówić na wymiar – a to oznacza, że osłony te doskonale wpiszą się w parametry wnętrz i będą wyglądały estetycznie.

Wertikale okienne cena

Dla wielu osób, istotnym aspektem,  jest cena wertikali okiennych pionowych. Co prawda na wertikale pionowe i na ich koszt wpływa kilka czynników, jak np. wymiar, wybrana tkanina czy sposób montażu, ale uśredniając wszystkie koszty, można śmiało stwierdzić, że cena tych osłon jest stosunkowo niska i dostępna praktycznie na każdy portfel. W Roltes, każdy Klient otrzymuje dokładną wycenę tuż po tym, jak specjaliści dokonają pomiarów okien.

Jak dbać o wertikale?

Aby wertikale przez długie lata spełniały swoją funkcję i cieszyły się wspaniałym wyglądem, to trzeba zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Wydaje się, że ze względu na swoją konstrukcję, wertikale mogą okazać się trudne w utrzymaniu czystości. Poniższe wskazówki pomogą Ci efektywnie czyścić wertikale okienne w bardzo prosty i szybki sposób. Należy jednak pamiętać, że wybór jednej z metod będzie zależeć także od stopnia zabrudzenia, jak i rodzaju tkaniny, z której są wykonane.

Jak skutecznie wyczyścić wertikale?

  • Szczoteczką do czyszczenia żaluzji lub specjalną końcówką do odkurzacza, która pozwoli dokładnie usunąć cały kurz, który osiadł na wertikalach.
  • Jeśli wertikale wykonane są z delikatnego materiału, to warto wyczyścić je przecierając każdą część szmatką na mokro, a następnie przetrzeć na sucho.
  • Wertikale można również prać. W takim razie, jak prać wertikale, tak aby się nie zniszczyły? Przede wszystkim nastawić program do prania delikatnego. Temperatura nie może być zbyt wysoka oraz nie należy nastawiać wirowania, ponieważ wtedy żaluzje mogłyby się poplątać.
  • Wyczyszczenie wertikali możesz zlecić także profesjonalnej firmie, która dokładnie, bez uszkodzeń, oczyści je z zabrudzeń.

To, co jest najważniejsze w czyszczeniu wertikali, to systematyczność, dzięki której każdy użytkowników będzie mógł cieszyć się kondycją swoich pionowych żaluzji przez długie lata.

Gdzie zamówić wertikale okienne?

Obecnie, zamawianie wertikali okiennych jest wyjątkowo proste. Dlaczego? Przede wszystkim, nie trzeba nawet wychodzić z domu, by umówić się z wybraną firmą na wykonanie pomiarów. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy, dostępny na stronie internetowej i zaczekać na odpowiedź zwrotną. Jeśli więc jesteś zdecydowany na zakup wertikali wewnętrznych,  nie musisz tracić czasu na dojazdy -wszystko załatwisz online.