żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Żaluzje drewniane obecnie cieszą się niezwykle dużą popularnością. Łączą one w sobie funkcjonalność z estetycznym wyglądem, dlatego tak chętnie wybierane są podczas urządzania wnętrz. Planując zakup żaluzji, należy pamiętać o kilku ważnych elementach.

Żaluzje drewniane – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kolorystyka

Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że z pewnością każdy może znaleźć żaluzje drewniane dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Wybierając kolor lameli, należy pamiętać o tym, aby doskonale współgrały one z wystrojem wnętrza.

Żaluzje w kolorze czarnym sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym lub glamour. Natomiast białe w pomieszczeniu minimalistycznym. Żaluzje w kolorze beżowym lub brązowym to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ dopasowują się one do praktycznie każdego wnętrza. Ciekawym wyborem są również żaluzje grafitowe, które chętnie umieszczane są we wnętrzach w stylu industrialnym, bądź boho.

Drewno

Żaluzje wykonane z naturalnego drewna charakteryzują się trwałością, estetycznym wyglądem oraz wytrzymałością przez wiele lat. Jest to ekologiczne rozwiązanie, na które warto się zdecydować.

Szerokość lameli

Bardzo duży wpływ, zarówno na wygląd jak i funkcjonalność żaluzji, ma szerokość lameli.

Szersze doskonale prezentują się na dużych przeszkleniach, montowane do ściany lub sufitu. Należy jednak pamiętać, że by móc korzystać z okien lub drzwi bez problemu, żaluzje potrzebują odpowiednią ilość miejsca.

Węższe lamele sprawdzą się świetnie jako przesłona montowana bezpośrednio na skrzydle. Ten sposób montażu to rozwiązane, które sprawdzi się kiedy mamy zbyt mało miejsca by pozwolić sobie na instalację żaluzji poza otworem okiennym.

Wybór żaluzji drewnianych wysokiej jakości pozwoli Ci cieszyć się ich funkcjonalnością i pięknym wyglądem przez wiele lat.

Gdzie najlepiej sprawdzą się drewniane żaluzje?

Uniwersalność oraz ponadczasowość to cechy, które wyróżniają żaluzje drewniane. Dzięki temu z powodzeniem można je wkomponować w wystrój każdego pomieszczeniu w domu. Szerokość lameli, kolorystyka oraz sposób ich montażu pozwalają na dopasowanie odpowiedniej przesłony do każdego wnętrza.

W biurze czy sali konferencyjnej z pewnością staną się elementem dodającym elegancji oraz charakteru.

Zwracając uwagę na wszystkie powyższe elementy, z pewnością dobierzesz żaluzje drewniane, które nie tylko będą funkcjonalne i wytrzymałe, ale również będą doskonale pasować do wystroju wnętrza.